foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

car g02bea09b4 640Sektor motoryzacyjny jest bardzo szeroki, a wachlarz ofert niesłychanie zróżnicowany. Do nabycia są jednocześnie auta za bardzo niskie stawki, jak i te bardzo markowe, przeznaczone dla mniejszego grona kierowców. Różne są także oczekiwania konkretnych konsumentów.

Na co innego będzie patrzyć podczas wyboru samochodu młody kierowca, a na inne rzeczy profesjonalny uczestnik ruchu. Znaczące jest też wykorzystanie samochodu – czy będzie przeznaczone jedynie do jeżdżenia w terenie zabudowanym, czy także do większych wypadów w trasę. Jeszcze odmienną gałęzią są pojazdy specjalne – czyli skonstruowane do wykonania poszczególnych prac. Rzeczą która na pewno zrzesza wszelkie te kategorie – to bezpieczeństwo. Jest to niezwykle ważny wymiar obojętnie w jaki sposób będziesz wykorzystywać auto. Jakie jednakże pozostałe elementy ważne są dla młodego kierowcy i warto wziąć pod rozwagę przy wyborze pierwszego samochodu?

Bardzo często w tak młodym wieku – kluczową kwestią jest cena auta. Najczęściej budżet ten jest niezbyt okazały, stąd wybór pada na auta wieloletnie – o mniejszej wartości. To na co warto patrzeć – z ekonomicznego punktu widzenia, to ilość zużywanego paliwa, jak i kwoty części do poszczególnych modeli. Im prostszy napęd – tym lepiej. O ile wytypujemy taki, którego ewentualnej reperacji weźmie na siebie niejeden fachowiec – kwoty naprawy takiego samochodu pozostaną po prostu niższe.

Jakie czynniki poza oferowaną ceną, tanimi częściami i popularną marką należałoby wziąć pod rozwagę? Znaczące są także osobiste oczekiwania. Fajnie jest takie auto po prostu....polubić, tak aby móc wsiadania codziennie do wnętrza, które nas cieszy. Dodatkowo powinniśmy podumać o wygodnym dla nas ekwipunku. Z uwagi na to co jest dla nas istotne, będzie to duży bagażnik, wygodne miejsca na tyłach auta, a nawet dobrej jakości nagłośnienie. Inne oczekiwania będzie miała młoda mama, która potrzebuje być wyposażona w przestrzeń na fotelik dla dziecka, inne meloman jeżdżący samotnie.

car ge3855fc2b 640Swoje pierwsze auto warto wyselekcjonować w taki sposób, by nie było żal gdy ulegnie uszkodzeniom. Na początku - standardem jest trudność przy parkowaniu, narażenie się na otarcia, czy małe kolizje. Weź to pod uwagę, że nim nabierzesz wprawy i zostaniesz doświadczonym kierowcą, czeka cię trochę czasu na zdobycie wiedzy praktycznej. Na początku warto dodatkowo ulokować na szybie zielony liść, który będzie sygnałem dla pozostałych na drodze, że warto zachować dodatkową ostrożność.