foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

camper g06ebfea3d 640Wielokilometrowe wycieczki samochodowe zdobyły serducha wielu mieszkańców Polski. Coraz więcej zapomnianych "domów na kółkach" zyskuje nowy etap, poprzez co mamy możliwość odwiedzać nowe zakątki. Jeśli zainteresował Cię ten temat, sprawdź jak łatwo zdołasz się do tego przyszykować.

Najważniejszym krokiem jest dobór odpowiedniego pojazdu. Planując wyprawy do Afryki powinieneś wziąć pod uwagę to, że panują tam trochę odmienne warunki niż w naszym kraju. Twój kamper musi być wyekwipowany w dobrej jakości chłodnicę wody, dlatego że temperatura otoczenia, panująca wokół może przegrzać twój pojazd. Pobocznym plusem takiej podróży jest opcja wyjazdu do Gruzji, państwo to leży po środku drogi. Jak uda Wam się przebyć cały kontynent Afrykański możecie odważyć się na częściowy powrót morzem i wyjazd na Azory - kiedy najlepiej jechać na Azory doczytasz tu: https://solisci.pl/portugalia-road-trip-vs-azory-miasto-czy-natura/. Tym sposobem zobaczycie sporo nieznanych dotąd oraz nieodkrytych rejonów, które tylko nieliczni odwiedzili samochodem.

Jeśli jednak marzysz by okrążyć cały świat swym samochodem należałoby zabezpieczyć go przed ciepłem i wilgocią. Jedyne co musisz zrobić to należycie zakonserwować samochód dzięki środkom antykorozyjnym, wcześniej jednak powinieneś oczyścić miejsca, w jakich już osadziła się rdza. Tym sposobem będziecie mieli możliwość ruszyć na zwiedzanie Japonii, czy na wyprawę do Peru. Takową trasę najlepiej jest przebyć przy pomocy tanich promów, które startują na ogół z większych miast, a jeśli uda Wam się porozmawiać z kapitanem być przypuszczalnie dostaniecie nawet darmowe posiłki. Gdy będziesz już na amerykańskim kontynencie warto zabrać się na wycieczkę objazdową na Kubę, to duży obszar, ale posiadając swój własny środek transportu na pewno łatwo przedostaniecie się z pierwszego krańca na przeciwległy. Zagraniczne wyjazdy to ciekawy pomysł również na majówkę: https://solisci.pl/majowka/ wyjazd na weekend majowy nie musi się przecież ograniczać do rodzimych rejonów.

camera g25fe03f04 640Na koniec zostają Wam dwie opcje, albo odsprzedać auto w kraju w którym kończycie podróż i powrócić do ojczyzny liniami lotniczymi, albo odnaleźć tankowiec, który płynie do Europy, a sternik jest na tyle miły, że zabierze was na swój pokład. Ręczymy, że w ten sposób spędzone tych parę tygodni, na pewno zostaną w waszej pamięci na długie lata.