foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

postapo 10Coraz większa liczba par rezygnuje z klasycznego miesiąca miodowego w znanych kurortach na rzecz niebanalnych rejonów świata, lub niezapomnianych tematycznych eskapad, pełnych wyjątkowych przygód, gdzie istotą menu są suchary wojskowe, a nie syte posiłki. Z tego powodu nikogo już nie wprawiają w zdziwienie świeżo poślubieni małżonkowie korzystający ze śniegu na trasach narciarskich w Tatrach, lub uprawiający climbing na stromych skałach w krajach skandynawskich, czy Hiszpanii.

Również fani przetrwania znajdą niezwykłe inspiracje na interesujące wyjazdy w ramach podróży poślubnej. Wiele z nich może pochodzić wprost ze świata cenionych pozycji twórczości postapo, w których perspektywą przetrwania było sprawne posługiwanie się bronią białą oraz krzesiwo pozwalające na rozniecenie ogniska. Poszukiwać pomysłu można się nie tylko w gęstym klimacie, obecnym choćby w „Bastionie” Stephana Kinga czy „Zatopionych miastach” Paola Bacigalupi, ale wręcz spróbować przemierzyć drogę, którą przebyli bohaterowie. Dobrze jednak pamiętać, że ze względu na charakterystykę tego rodzaju twórczości, nie za każdym razem bywa to realne.

Co warto mieć na uwadze, planując wycieczkę w duchu postapokaliptycznym?

postapo 16By podróż z survivalem w tle, zaplanowana po ślubie, zakończyła się powodzeniem, dobrze jest pamiętać o kilku elementach. Taka wyprawa wiąże się zazwyczaj z przymusem pokonywania odległości piechotą, trzeba więc z wyprzedzeniem zatroszczyć się o formę swojego organizmu. Niezbędne jest również wybranie wygodnego, ale pojemnego plecaka, który pomieści najpotrzebniejsze składowe wyposażenia. Taki może być choćby Wisport Sparrow 30 lub First Tactical. Wśród najważniejszych rzeczy ekwipunku bezwarunkowo powinny znajdować się: scyzoryki i kamień do ostrzenia noży. Gdy zaplanowano spakowanie pistoletu, dobrze jest zabrać ze sobą także wycior oraz inne przybory do jej pielęgnacji.

Znaczącym szczegółem wycieczki po ślubie inspirowanej światem twórczości postapo bywa adekwatna garderoba, która zapewni komfort oraz ochroni przed niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. Z tego względu ważne jest, by zatroszczyć się o funkcjonalne buty i niezbyt ciężką, ale trwałą kurtę, a także bojówki z dużą ilością miejsca do przechowywania. A może kurtki wojskowe? Wybierając się na wyjazd w tereny pustynne, przydatna może okazać się także chusta na twarz.