foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

hybryda15Hybrydy zaczynają stanowić coraz bardziej zdecydowany odsetek wersji udostępnianych w salonach. W tych czasach już prawie każdy wiodący wytwórca związany z przemysłem samochodowym umieszcza je w swoim katalogu. Doceniane są głównie za aspekt ekologiczny. Technologia czerpania prądu w trakcie jazdy lub zasilenia przez podpięcie do gniazdka, umożliwia dość sporo ograniczyć zużycie benzyny, również w czasie stania w zatorze drogowym, co ma wpływ na minimalizację emisji trujących gazów cieplarnianych. Pozytywnie wypadają też aktualnie wykorzystywane baterie, które zapewniają szansę na przejechanie na motorze elektrycznym kilkanaście km poza terenem zabudowanym oraz nawet do kilkudziesięciu km w mieście.

Spora część posiadaczy hybryd lubi zastosowaną tam technologię przez niewysokie koszty eksploatacji. Już samo ograniczone spalanie pozwala zachować do kilkuset złotych. Także reperacje mechaniczne pod względem ceny wypadają tak samo, jak te dokonywane w aucie wyłącznie z napędem konwencjonalnym. Należy mieć na uwadze też, że uproszczona konstrukcja zezwoliła zredukować liczebność części, które byłyby w stanie się popsuć. Dużym minusem jest jednakże brak nieformalnych punktów obsługi, które umieją naprawiać takiego rodzaju modele. Te posiadające to w swojej ofercie na ogół są kosztowniejsze, a diagnostyka jest bardzo orientacyjna.

Jednak nie wszyscy posiadacze postrzegają pojazdy z napędem hybrydowym jako hit oraz decydują się zostać przy klasycznych wersjach. W przeświadczeniu niektórych z nich, oszczędzanie na jeżdżeniu hybrydą to pozór, bo sam samochód często się psuje, a wymiana akumulatora może okazać się kosztowna. Wydają się temu jednakże przeczyć szczegółowe rezultaty uzyskiwane przez ekspertów podczas testów oraz opinie nabywców.

hybryda19Stawiając na zakup hybrydy, trzeba się liczyć też ze znacznym nakładem finansowym. Różnica między takim samym modelem z motorem benzynowym a napędem podwójnym, może sięgać nawet do kilkudziesięciu tysięcy PLN. Cena tych pojazdów utrzymuje się na tym samym pułapie, więc są doskonałą inwestycją, jeżeli ktoś ma zamiar je zbyć na rynku wtórnym.