foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

FIRST CARZa początek tej kultowej oraz adorowanej przez niemalże wszystkich mężczyzn na Ziemi dziedziny uznawany jest osiemnasty wiek. Wtenczas to właśnie został skonstruowany pierwszy pojazd z silnikiem, jaki był w stanie transportować osoby. Rzecz jasna pierwsza konstrukcja miała dużo wad.

 

Mimo to to właśnie ona stała się zalążkiem obecnej motoryzacji. Pierwsza maszyna powstała gruntownie w 1774 roku. Poruszana była dwucylindrowym napędem parowym.

Wykorzystywana była do przewożenia przedmiotów i osób. Już w owym czasie byłą wybitnie nowatorskim wynalazkiem, który niesłychanie ekspresowo został wdrożony w życie. Kolejnym wymysłem był pociąg drogowy. Tego typu maszyna pozostała odkryta w 1802 roku. Dwadzieścia pięć lat w następnej kolejności wynaleziono pierwsze autokary, jakie były napędzane silnikami parowymi. Historię motoryzacji można zakończyć ważnym wydarzeniem. W 1884 roku został wymyślony pierwszy silnik napędzany benzyną. W tym samym roku wyprodukowano samochód, który był napędzany tego rodzaju silnikiem.

Zagadnienia motoryzacyjne w Polsce - jak to się rozpoczęło?

maluszek blueZarówno w Polsce jak i na całym świecie motoryzacja jest niezwykle istotną oraz dostrzegalną na każdym kroku dyscypliną. W Polsce za zalążek motoryzacji charakteryzuje się czas pierwszej wojny światowej. Były to zalążek dwudziestego wieku. W stolicy Polski, Warszawie przed wybuchem pierwszej wojny światowej uwiecznionych było blisko czterysta samochodów. Jednakże w tamtym czasie wyraźne były sprzeczności miedzy prawami ruchu drogowego i konstrukcją wozów.

Naturalnie pierwsze maszyny, jakie podróżowały po lokalnych dziurawych drogach nie były produkcji Polskiej. Pomiędzy pierwszą, a drugą wojną światową nastąpił stanowczy rozkwit motoryzacji. W tym czasie zauważono ponad czterdzieści tysięcy innowacyjnych aut, jakie rozpoczęły jazdę po tubylczych drogach. Pomimo to Polska była krajem zasadniczo chwiejnie rozwiniętym pod względem motoryzacji. W tej dyscyplinie w tamtych czasach przodowały Stany Zjednoczony, w których podróżowało powyżej siedemdziesiąt procent wszystkich aut, które odnajdowały się na świecie. W Polsce początek dwudziestego wieku był czasem, w jakim motoryzacja dopiero się rozwijała.

Produkcja aut w Polsce

 

W Polsce znajduje się aktualnie dużo zakładów, które absorbują się produkcją aut i innych pojazdów. Dziś wytwarzane w Polsce marki to VW, Toyota, Ford czy Honda. Oczywiście produkowane są wyłącznie nieliczne typy wyżej wymienionych marek samochodów. Kiedyś w Polsce tworzono Beskidy, Fiaty 125 i 126P, Syreny, Warszawy oraz Polonezy. Te historyczne wehikuły są znane wszystkim Polakom, którzy chociaż trochę intrygują się motoryzacją.