foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

ford old logoFord kreował historię aut od samego początku. Współcześnie Fordy na polskich czy światowych drogach nikogo nie dziwują - aktualnie koncern

wytwarza jedne z bardzo dobrych aut do użytku codziennego (oraz nie tylko).

W tym artykule zadecydowaliśmy zilustrować historię dwóch najogromniejszych dzieł dzisiejszej motoryzacji spod znaku Forda - modele Fiesta i Focus.

Fiesta

Rodzina Fiesta, która była produkowana przez amerykański koncern motoryzacyjny jest niezwykle liczna. Pierwsze modele Forda Fiesty zostały dopuszczone do sprzedaży już w 1976 roku. Ciekawostką jest fakt, że najnowsze generacje są produkowane oraz wyprzedawane do dzisiaj. To akcentuje praktyczność i ergonomiczność tych modeli aut. Cała rodzina Fordów Fiesta była orędownikiem metametru motoryzacyjnego oznakowanego literką B.
Były to pojazdy, jakie mogły być wykorzystywane zarówno w środowisku miejskim jak i do dłuższych tras. Były niezmiernie wygodne i miały w miarę mocne jednostki napędowe, jakie pozwalały na szybkie przemieszczanie się z jednego punktu do drugiego. Najnowszy model Forda Fiesty, który został określony nazwą MK7 produkowany jest od 2008 roku. W jego strukturze inżynierowie Forda zastosowali mocną, stu dwudziestu konną jednostkę napędową. Rzecz jasna do wyboru posiadamy też inne, słabsze silniki. Wszystko po to, by precyzyjnie trafić w potrzeby każdego prawdopodobnego kontrahenta.

Ford Focus - domena całego przedsiębiorstwa

focus 2004W najwyższym stopniu udanym i najpopularniejszym modelem samochodu, jaki zjechał z taśmy wytwórczej koncernu Ford był Focus. Ten model aut osobowych jest bezustannie produkowany oraz sprzedawany na całym globie. Pierwsze egzemplarze tego gatunku pochodzą z 1998 roku. Tuż po premierze podbiły one serca wielu pasjonatów motoryzacji. Solidność oraz specyficzny wygląd sprawiały, że ilość wyprzedawanych okazów Forda Focusa cały czas rosła.

Pierwszą modernizację ten model przeszedł 2004 roku. Zmieniono wtedy stylistykę, odświeżono i unowocześniono wnętrze. Poza tym zastosowano mocniejszą jednostkę napędową. W najnowszej generacji możemy dostrzec pracę jednostki napędzającej, jaka aktywuje moc stu trzydziestu sześciu koni mechanicznych. Jakim sposobem na samochód, jaki jest lekki to wystarczająca moc. Niestety w Polsce Fordy Focusy przenigdy nie były produkowane. Kluczowe fabryki Forda znajdują się w Niemczech oraz Stanach Zjednoczonych. Mniejsze przedsiębiorstwa możemy odnaleźć także w Rosji, Meksyku oraz Argentynie.