foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

motorcycle 8072532 640Specjalizacja rajdowca jest wyjątkowa. Wymaga nie tylko stosownych umiejętności, lecz również kondycji. W związku z tym przed jakimkolwiek wyścigiem kierowca powinien przeprowadzić testy profilaktyczne. Uczestnictwo w zawodach to duże wyzwanie dla układu wydolnościowego, jak również ogromne emocje.

Praca rajdowca. Na czym polega?

O zawodzie rajdowca myśli bez wątpienia niejeden pasjonat samochodowy. Opiera się ona na podejmowaniu udziału w rajdach samochodowych. Są one aranżowane tak samo na trasach wyścigowych, jak też na drogach terenowych. Kierowcy asystuje z zasady nawigator.
Jest to profesja dla osób uwielbiających porządną dawkę adrenaliny i opanowanych w wyjątkowych sytuacjach. Znacząca jest też dobra odporność organizmu. Stąd też na liście szukanych przez rajdowców specjalistów, powinien znaleźć się kardiolog. Warszawa oraz pozostałe lokalizacje w Polsce mają liczną grupę tych specjalistów.

Jakie badanie przeprowadzić przed rajdem?

Aby wystartować w zawodach, należy mieć wymagane testy psychologiczne. Ponieważ fach łączy się z dużym napięciem oraz wymogiem oddychania w małej przestrzeni, należy systematycznie sprawdzać również pracę serca oraz płuc. Zalecane są wobec tego badania szczegółowe, typu spirometria. Warszawa gwarantuje dostępność tej usługi medycznej.
Szeroka grupa rajdowców osiąga ogromne sukcesy, z tego powodu decydują się też na działania z zakresu upiększania ciała. Na ich liście figuruje m.in. przeszczep włosów. W Warszawie odnotowuje się duże zaciekawienie tym procesem wśród mężczyzn.

Badania profilaktyczne to podstawa

badania kardiologiczneKażdy kierowca rajdowy powinien systematycznie zgłaszać się na testy kontrolne, typu badanie krwi oraz posiew moczu. Są one uzupełnieniem badań specjalistycznych, takich jak pletyzmografia płuc. W Warszawie oraz pozostałych częściach Polski można umówić się na taki test. Pozwala ono na skontrolowanie pełnej objętości tlenu obecnego w płucach.
Ponieważ profesja rajdowca związana jest z sporymi emocjami, zalecane jest, aby systematycznie podejmował on echo serca między innymi w Warszawie: https://premium-medical.pl/badanie/usg-echo-serca-warszawa/. Badania kontrolne pozwolą na szybkie zdiagnozowanie chorób, jakie nierozpoznane mogłyby skutkować tragedią na torze.