foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

car 85320 640Zachowanie ostrożności na drodze to sprawa najważniejsza. Prawdopodobieństwo kolizji może pojawić się zawsze, a więc kierujący pojazdami muszą pozostawać skoncentrowani. Niezwykle istotne jest to niezależnie od warunków panujących na ulicy, jednak zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Dodatkowo, należy kierować uwagę nie jedynie na swoją osobę, ale także na innych kierowców, by móc od razu zareagować.

Warto mieć świadomość tego, iż dochodzenie do siebie po zdarzeniu drogowym bardzo często jest wyjątkowo skomplikowane, także gdy pozornie następstwa nie wydawały się być duże. Rezultaty wypadków mogą być rozmaite: złamania kończyn, problemy z oddychaniem, ale też znacznie cięższe, wymuszające później przedłużonej rehabilitacji w szpitalach medycznych. W takich wypadkach naturalnie kuracja i sprzęt medyczny przystosowane są do określonego chorego. Naturalnie, w pierwszej kolejności musi zostać określona stosowna diagnoza.

Poszkodowani muszą jak najwcześniej trafić do ekspertów, dla jakich od pierwszej chwili będzie jasne, jak trzeba leczyć. Często u osób po wypadkach występują problemy z oddychaniem. W takiej sytuacji podstawowym sprzętem może być nebulizator, z wykorzystaniem którego można podać leki od razu do układu oddechowego. W efekcie, niewielkie cząstki lekarstwa docierają tam, gdzie należy. Jeśli u poszkodowanych występuje bezdech senny, to wówczas cpap bipap okazuje się szczególnie pomocny. Sprzęt ten sprawdza się także jako wspomaganie w wentylacji przy niewydolności oddechowej.

pexels kampus production 6111616Po wypadkach wyjątkowo często pokrzywdzeni mogą borykać się także ze schorzeniami kręgosłupa. Wtedy rehabilitacja u ortopedy polega na wykorzystaniu sprzętu takiego jak na przykład lampy podczerwieni, jakie bardzo dobrze będą nadawały się do kuracji dolegliwości bólowych. Potrzebny jest również tego typu sprzęt ortopedyczny (zobacz tutaj), jakim są: stabilizatory, piłki, plastry ortopedyczne, przyrządy do aktywności fizjoterapeutycznych, sprzęt do masażu, jak również podpórki inwalidzkie, siedziska łazienkowe, czy łóżka rehabilitacyjne. Ten zestaw przyrządów jest konieczny w czasie rekonwalescencji po urazach, operacji albo w przypadku chorób, pojawiających się w efekcie zdarzenia drogowego.