foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

corvette g93cf26327 640Wiosna i lato to okres, kiedy wiele osób oddaje się podróżom. Zwłaszcza muzycy zaliczają się do wyjątkowo aktywnych podróżników, w dużej mierze z tego względu, że nie tylko wyjeżdżają na wczasy, lecz też grają na imprezach, organizowanych na świeżym powietrzu. Rozważając to, jakie środki transportu wybierają osoby grające na gitarze, trzeba rozważyć, że eskapada z gitarą bywa wymagająca. Nie wydaje się o tyle znaczące to, że instrument taki jest duży, lecz przede wszystkim to, że trzeba zastanowić się, jak bezpiecznie go przewieźć.

Jeśli muzyk dla przykładu ma sprzęt, taki jak gitara akustyczna dla leworęcznych np. https://muzyczny.pl/198144g_Gitary-Gitary-elektroakustyczne-leworeczne.html to z pewnością rozważa, w jaki sposób ją przewieźć, aby nie zniszczyła się. Dla osób leworęcznych jest to znaczące, ponieważ sprzęt taki nie jest łatwy do zdobycia tudzież produkowany na podstawie spersonalizowanego zamówienia. Nie jest znaczące, czy gitarzysta przemieszcza się samochodem, samolotem lub motorem, znaczące pozostaje to, aby sprzęt nie zniszczył się. Nie można dopuścić do tego, aby kable gitarowe albo paski do gitary były naruszone.

Nieraz dobór maszyny zależy od preferowanej muzyki, ponieważ najczęściej jest to powiązane z osobowością gitarzysty. Przykładowo, gitarzyści elektryczni na ogół odbywają podróże jednośladem, a gitarzyści akustyczni samochodem. Bezpieczeństwo instrumentu to kwestia kluczowa, w związku z tym właściwie jest transportować gitarę w specjalnym pudełku. Kiedy w takim razie gitarzysta regularnie podróżuje, to pokrowiec na gitarę jest konieczny i zawsze musi być dopasowany do konkretnego typu instrumentu. Rozsądnie jest do niego zamontować specjalne zabezpieczenie, osłaniające określone części. Kiedy zaś podróżuje się samolotem, należy zorientować się, jakie określone linie powietrzne mają ustalenia, nawiązujące do przewozu instrumentów. Zaś, podróżując motocyklem, dobrze będzie myśleć o ewentualnej przyczepie.

girl gcaeb8bc68 1280Warto rozważyć gotowość instrumentu do wykorzystania. Z tego powodu znaczące pozostaje to, aby najmniejszy nawet z elementów nie uległ uszkodzeniu. Wtedy zaś konieczne będą nowe części do gitar, które nie wszędzie można zakupić od ręki. Rozsądnie jest zatem mieć je w osobistym bagażu.

Powiązanie muzyki i motoryzacji jest często spotykane. Zwłaszcza u gitarzystów, jacy są w grupach muzycznych oraz ciągle podróżują na koncerty. Ważne jest w takim razie to, by do takiej podróży ogarnąć nie tylko samego siebie, lecz także instrument.