foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

traffic 2251530 1280Grupy spedycyjne mają dużą wartość na współczesnym rynku. Od ich prosperowania nierzadko uzależniają się pozostałe podmioty. Nic zatem dziwnego, że od wielu miesięcy odnotowuje się intensywny rozkwit tego obszaru. Obecnie możemy rozróżnić zarówno niepubliczne, jak i publiczne platformy transportowe. Czym różni się ich prosperowanie?


Dość ogólnie platformę transportową da się określić jako miejsce wymiany informacji pomiędzy transportowcami a klientami, którymi mogą być zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Taka platforma spedycyjna pomaga wyszukać odpowiednią spółkę do kooperacji w danym czasie i ułatwia komunikację. Publikowane oferty dotyczą zarówno przewożonych towarów, jak i pojazdów. To doskonałe ułatwienie m.in. dla przedsiębiorców niemających swojej floty przewozowej i dla spedytorów, którzy chcieliby zredukować liczbę kursów bez ładunku powrotnego.

Platformy transportowe są dobrze znane w sektorze logistycznym. Publiczna giełda transportowa gwarantuje dostęp do zleceń wszystkim jej uczestnikom W ten sposób platformy te posiadają duży zasięg i udostępniają większą liczbę zleceń. Rodzi to jednak konieczność weryfikacji przystępujących się do nich usługobiorców. truck 333251 1280
Bardzo dobrym źródłem wiedzy dotyczących funkcjonowania platform transportowych może być chociażby blog spedycyjny. Ma go wiele firm funkcjonujących w w tym sektorze.

Alternatywą dla platformy publicznej, może być prywatna giełda transportowa. Takie rozwiązanie znajduje zastosowanie, kiedy usługodawcy nie zamierzają zamieszczać oferty na platformie publicznej. Na prywatnej platformie widoczna jest ona wyłącznie dla określonego grona wybranych transporterów. Taka propozycja nie jest widoczna na platformach publicznych.
Tego typu niepubliczna platforma dla spedytorów jest zatem poświęcona tym użytkownikom, którzy pracują już z gronem zaufanych przewoźników. Nie ma zatem niebezpieczeństwa związanego z losowym doborem partnera do kooperacji. Co więcej, giełda prywatna gwarantuje krótki czas odpowiedzi na ofertę i wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji.

Dokładnych informacji na temat nowoczesnej organizacji transportu może dostarczyć platforma dla spedytorów tff.trans.eu.