foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

kamper03Dla większości osób wczasy to czas krótkotrwałego oraz gruntownego zbierania sił, a jego rozplanowanie stanowi wymóg niezbędny do należytego wykorzystania takiego czasu. W rzeczy samej, bez należytego zamiaru i pieniędzy do jego realizacji niełatwo sobie wyobrazić szczęśliwie zagospodarowany czas. A im lepszy pomysł, tym lepiej zapamiętamy minione lato. Takim własnie odlotowym pomysłem może być wyjazd kamperem, który kusi coraz więcej osób. O czym trzeba pamiętać, wybierając kampera na wakacje?

Być może w takim razie należałoby przemyśleć, czy nie pojechać na wakacje w oryginalny sposób. Wycieczka urządzona przez biuro podróży może być naturalnie ciekawa, jednak jest również raczej konwencjonalna. O ile nie posiadamy swoistych obciążeń, jesteśmy w stanie pokusić się o ekspedycję autostopem. W jakimś miejscu pośrodku pomiędzy tymi granicami znajduje się podróż kamperem. Dlaczego w takim miejscu? Z jednej strony pozwala na większą dozę samodzielności i spontaniczności niż wakacje z organizatorem zewnętrznym. Z drugiej strony daje szansę większej stabilności i pewności niż wycieczka autostopem. Jesteśmy zdani na samych siebie w wyższym stopniu niż na wyreżyserowanych wakacjach, niemniej jednak nie jesteśmy zobligowani być całkiem samodzielni tak jak przy korzystaniu z "okazji".

Taki samochód jest istotnie raczej kosztowną inwestycją, jeżeli pragniemy go nabyć. Warto to rozważyć, jeśli planujemy korzystać z niego wielokrotnie i przede wszystkim w taki sposób oglądać inne miejsca - w dalszej perspektywie może się to okazać wyjście bardziej ekonomiczne niż nocowanie w hotelach albo jeżdżenie z obcymi firmami transportowymi. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni albo po prostu nie posiadamy tak znacznych funduszy, kampera nietrudno też wydzierżawić. Tak czy inaczej, mamy dużo wariacji, jeżeli idzie o rozmiar pojazdu a także klasę urządzenia. Im więcej sprzętów wewnątrz, tym w wyższym stopniu samodzielni pozostaniemy w drodze. Bez wątpienia na bardziej wypasiony model wskazane jest się zdecydować, kiedy podróżujemy z maluszkami. Wówczas każde udogodnienie jest na wagę złota.

kamper16Organizując podróż kamperem, trzeba tak wytyczyć trasę, żeby mieć możliwość postoju na odpowiednich parkingach. W jakimś miejscu należy uzupełnić zapasy wody jak również oczyścić zbiorniki z brudami. Z tej przyczyny nie każdy przystanek zdołamy załatwić w szczerym polu. W konsekwencji pozostaniemy co prawda nieznacznie uzależnieni od zdobyczy cywilizacji, ale swoją drogą - czy można tego uniknąć w dzisiejszych czasach?

Świat obserwowany z okien kampera prezentuje się i daje się odczuć odmiennie niż świat.