foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

tuk tuk 7024184 640Co kraj to sposób lokomocji. Na co dzień wszyscy podróżujemy właściwie w ten sam sposób. Jednak jadąc na wycieczkę poza Polskę dobrze mieć pojęcie, z jakich sposobów lokomocji jesteśmy w stanie skorzystać. Nie ukrywajmy – każdy zakątek świata, abstrahując od standardowych autobusów i pociągów, ma sposoby podróżowania, które umieją zadziwić. Czasem stare, wykorzystywane w określonym miejscu od dekad, a czasem osiągnięcia obecnych technologii. Tak czy owak niewątpliwie podróżowanie nimi będzie fantastyczną przygodą.

Bardzo ciekawym państwem dla amatorów historycznych aut jest Republika Kuby. W dalszym ciągu posiadanie samochodu jest tam atrybutem bogactwa, a gros spośród nich to dawne łady. Takie auto można samemu wynająć, ale należy być ostrożnym, gdyż są raczej wadliwe. Na szczęście to nie wyłączny środek lokomocji. Odbywając wakacje na Kubie można także skorzystać z autobusów, aczkolwiek fajniejsze są bici-taxi lub przewozy konne. Jeżdżąc nimi jesteś w stanie więcej ujrzeć, a do tego zapoznać miłych mieszkańców, zobacz też wyprawy na Kubę.

Ciekawym pod względem lokomocji zakątkiem jest także Królestwo Tajlandii. W zestawieniu z Republiką Kuby jest nieco bardziej zorganizowana w tym kontekście, chociaż komunikacja publiczna pozostawia sporo do ogarnięcia. Najpewniej warto z niego korzystać jedynie w Bangkoku, gdzie znajdują się sędziwe autobusy i nowe BTSy. Niemniej jednak wyprawa do Tajlandii nie może obejść się z pominięciem wycieczki łódką lub taksówką motorową. To one są wyjątkową ciekawostką transportową. Analogiczne sposoby lokomocji mają Filipiny. Wycieczka motorikszą lub habalem należy tam do standardu. Nie wspominając o doskonale zorganizowanym przewozie wodnym. Przecież, kiedy tam dolecisz, to strata tkwić na jednej wyspie.

train 164253 640Rozprawiając o środkach lokomocji nie można zapomnieć o kraju, który odnośnie do organizacji jest niedościgły, to znaczy oczywiście Japonii, możesz się o tym przekonać na własne oczy biorąc udział w wyprawie: zobacz wycieczki do Japonii. Przebywa tam tyle osób, że mierna komunikacja ocierałaby się o masakrę. Nie pomnąc ilu turystów gości to państwo. Wycieczka do Japonii z pewnością urzeknie tych, którzy nie cierpią marnować czasu i cenią sobie działać wedle schematu. Shinkanseny, które jeżdżą pomiędzy ośrodkami miejskimi, są błyskawiczne i dokładne. Aczkolwiek notorycznie mocno załadowane. Jeżeli chcesz większej wygodzie zdołasz także wynająć samochód. W końcu w tym również są znakomici. Unikatem Japonii, jeśli chcesz ją ujrzeć z innej perspektywy, są jednoślady. Możesz je wynająć wręcz w hotelu.

Po każdym państwie musisz się tak czy owak poruszać. Nie jest istotne czy Twoim planem jest urlop, wyjazd zawodowy czy też pomysły na sylwestra. Wskazane jest przed podróżą poznać ewentualności, które posiada komunikacja w wybranym miejscu. Przez to będziesz zorientowany, a przy okazji nie ominiesz ciekawej atrakcji.