foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

ford mustang gc897300c0 640Wycieczka w góry to znakomita przygoda, ale też spore wyzwanie dla kierującego. Kręte i ciasne szosy, prowadzące między górami obligują do szczególnego skupienia a także zręczności w szybkim reagowaniu. Z drugiej strony – asekuracja na niebezpiecznych traktach to odpowiedni wóz. Który poprowadzić? W jaki sposób dać sobie radę w awaryjnych okolicznościach w czasie wojaży po szczytach Dolnego Śląska?

Każdy wielbiciel czterech kółek, który odbywa górskie wycieczki, z pewnością wie, że wybór modelu pojazdu trzeba dostosować do charakteru wypadu. Na krajoznawczy familijny wypad korzystnie wybrać się czymś z kategorii C. Ekwipunek się zmieści, a szosy nie są wybitnie ciężkie, aby musiał być specjalnie dopasowany. Należy aczkolwiek nie zapominać, że na drogach może być przeróżnie, szczególnie często uczęszczanych. Jadąc na przykład w góry południowo-zachodniej Polski powinno się zweryfikować na jakich odcinkach osiągalna jest pomoc drogowa na autostradzie A4, na przykład z okolic Wrocławia. Jak powiadają – ostrożny – ubezpieczony.

Trochę w inny sposób sprawa wygląda jeżeli pragniemy pojechać w bardziej wymagające miejsca. Przeróżne, częstokroć wyrobione drogi wymagają pojazdu, który będzie zaopatrzony w silniejszy napęd. Przeważnie polecane są modele klasy J. Co wygodne – nie trzeba go posiadać. Są firmy, zajmujące się wynajmem takowych pojazdów. Mało tego, że poradzą który na daną eskapadę zabrać, mają całkowite ubezpieczenie. W wielu przypadkach znajduje się w nich zapewniona pomoc drogowa 24h. Wrocław jest wzorem takiego miasta. W czasie objazdowych eskapad między przeróżnymi miejscowościami czy szczytami, jak wóz jest wyjątkowo eksploatowany, zapewnione pod ręką holowanie okaże się wielce pomocne.

mechanical g685aad2fe 640Niezależnie od przeznaczenia podróży wypada porządnie przygotować pojazd. Górskie arterie słynne są z ostrych podjazdów oraz licznych serpentyn. W dodatku pogoda w górach często jest bardziej kapryśna. Dla osobistego spokoju obowiązkowo trzeba zweryfikować działanie samochodu – hamulce, silnik, poziom płynów – w skrócie całość. Roztropnie jest też w razie czego mieć w kontaktach auto pomoc. Wyjątkowo gdy wyrusza się z obleganego miasta jak Wrocław, z którego sama autostrada to już wyzwanie. Potencjalnie znane górskie rejony potrafią zdziwić. Nie ma pewności kiedy przyda się całodobowa laweta.

Słabość do czterech kółek w zespoleniu z fascynacją do górskich wojaży zapewnia mnogie okazje do ciekawych przygód. Własny pojazd to wolność, jaka w górskich rejonach jest bezcenna. Jednak pogrążając się w realizacji pasji wypada wykazać zdrowy rozsądek. Dzięki temu przyjemność zostanie na długo.