foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

Niezwykle ważne jest przygotowanie auta do podróży na wczasy. Przede wszystkim, kiedy pragniemy pojechać w górskie tereny. Do takiego rodzaju wypadów za każdym razem trzeba się przyszykować w odrobinę inny sposób, zarówno jeżeli rozchodzi się o nasze auto czy bagaże. Odrobinę w inny sposób będzie wyglądało również przyszykowanie auta do podróży latem i zimą.

 

Jeśli planujemy wyjazd w góry latem, to w zasadzie najistotniejsza rzecz to pojemność naszego bagażnika. Podróże w góry posiadają to do siebie, że należy wziąć nieco inny rodzaj ciuchów niż np. nad morze. Bez wątpliwości najlepiej jest monitorować aktualną pogodę w miejscu do jakiego zmierzamy.  Wtedy jesteśmy w stanie wskazać z grubsza na co się nastawiać.

Oczywiste jest, że w górskie tereny bardzo często potrzebujemy właściwego obuwia, tak aby mieć warunki by wchodzić na góry, ale też nie można zapomnieć obuwia do zwykłego spacerowania po okolicy. Zawsze wskazane jest mieć także grubsze ubrania na wysokie spacery. Wtedy bardzo często przydaje się bagażnik dachowy. W związku z tym damy radę bez nerwów spakować nieco więcej ubrań, a także nie będzie trzeba upychać wszystkich rzeczy w tradycyjnym bagażniku.

Jeśli wybieramy się w góry w zimie, to warto jest uwzględnić okoliczność, że mogą nam być pomocne łańcuchy na koła - może to stanowić dla nas zbawienie gdy będzie trzeba jeździć pod górę po przymarzniętej ulicy. Za każdym razem powinno się także podejrzeć poprzez kamerkę jakie akurat są warunki atmosferyczne na stoku, który wytypowaliśmy, by zobaczyć na co się nastawiać. Oczywiście zawsze powinno się być zabezpieczonym na różne możliwości. Bez wątpliwości ogromnie ważne jest także to, żeby dokonać przeglądu auta zanim wyruszymy w trasę, bez tegoż nie powinniśmy planować następnych wyjazdów.