peugeot 206Oczywiście fajnie jest posiadać dobry samochód. Nie miałbym nic przeciwko posiadaniu nawet jakiejś dużej terenówki. Ostatnio bardzo modne są mercedesy G i nie ukrywam – mnie również się podobają. Ale oprócz tego, że nowoczesny, duży samochód, to również bardzo duże wydatki, to tego typu auta są zupełnie niepraktyczne w dużych miastach.

Tam trzeba szukać czegoś taniego w eksploatacji, małego i wydajnego. Idealny wydaje się Peugeot 206.

Oczywiście jest to samochód mało „lansiarski”, ale kto powiedział, że posiadanie auta zawsze musi się kojarzyć z prestiżem? W końcu urządzenie to ma przede wszystkim funkcję użytkową, więc musi być jak najbardziej pragmatyczne. Fajnie posiadać SUVa, ale po pierwsze – jeżdżąc nim po mieście zbankrutujemy na benzynie, a po drugie – nigdzie nie znajdziemy miejsca parkingowego. Tutaj trzeba szukać samochodu, który będzie mały, wydajny, ale i bezpieczny. Peugeot 206 spełnia te wszystkie wymagania.

peugeot 206 w mieścieNie jest to oczywiście auto bez wad, ale ma ich stosunkowo mało. Największa z nich, to konstrukcja oparta na tzw. tylnej belce. Samochody te były projektowane z myślą o francuskich drogach. Polskie nierówności natomiast pokonały już niejedno auto. Podobnie to wygląda w kwestii samochodów francuskich. Tylna belka jednak to podzespół, który stosunkowo łatwo jest naprawić. Co więcej, nie są to również bardzo wysokie koszty. Tego typu naprawa mieści się w przedziale 600-800 złotych. No i po takiej regeneracji mamy spokój na kilka lat. A że peugeoty to samochody raczej bezawaryjne, możemy mieć spore nadzieje, że tylna belka peugeot 206 to jedyne, co nam się w naszym aucie zepsuje.

wnętrze samochoduOczywiście trochę wstyd podjechać peugeotem 206 na jakieś eleganckie przyjęcie czy do klienta. Ale przecież są możliwości, by pomóc sobie w specjalnych sytuacjach. Można choćby podjechać „Traficarem” czy innym wynalazkiem tego typu i zrobić z siebie osobę bardzo zatroskaną o przyrodę. Można zamówić taksówkę. I wreszcie – są przecież wypożyczalnie samochodów. Jeśli musimy się przed kimś pokazać 2 razy do roku, można przecież auto wypożyczyć. Możliwości są tutaj praktycznie nieograniczone.

Jeśli przede wszystkim jeździcie autem po mieście i zależy Wam na samochodzie bezawaryjnym, który mało pali i można się nim w miarę komfortowo poruszać, peugeot 206 powinien spełnić Wasze oczekiwania.