foto1
foto1
foto1
foto1
foto1


Witam

na mojej stronie

Main Menu

Login Form

Każda osoba, która mieszka w większym mieście oraz jeździ na co dzień autem, wie iż zazwyczaj zlokalizowanie stanowiska parkingowego graniczy z cudem. Istnieją takie miejsca, w jakie w ogóle nie wskazane jest jechać autem. Wskazane jest przesiąść się na autobus oraz bez nerwów dotrzeć tam dokąd potrzebujemy. Ciągle bowiem musimy parkować bardzo daleko od miejsca docelowego, natomiast potem i tak musimy pojechać tramwajem, czy też zrobić sobie długi spacer.

 

W dużych miejscowościach, gdzie powstaje wiele nowych lokali mieszkalnych ów problem jest okropnie dostrzegalny, gdyż mamy coraz więcej mieszkańców – a co za tym idzie również aut, natomiast stanowisk parkingowych jeszcze mniej gdyż część zostaje właśnie przekazana pod budowę nowych domów. Jest to ogromne utrudnienie, kiedy wracamy zmęczeni po pracy, nieraz w korkach a jeszcze potem musimy przez parę, czy też wręcz kilkanaście minut poszukiwać stanowiska parkingowego pod domem.

Najtrudniej jest też kiedy mieszkamy w okolicy jakiegokolwiek centrum handlowego, bądź szpitala. W takich miejscach niezwykle często znalezienie miejsca parkingowego, graniczy z cudem. W takich, okolicznościach garaż jest wyłączną sensowną możliwością. Zwłaszcza, iż w takich miejscach rotacja aut jest bardzo wielka, a kierowcy nieraz bardzo nieuważni, gdyż zależy im tylko i wyłącznie na tym, żeby jak najszybciej zaparkować. Nagminnie więc niestety na naszych samochodach mogą się pojawić poturbowania, czy też rysy.

Nieraz też więcej nerwów kosztuje nas sama myśl o poszukiwaniach miejsca parkingowego niż wydarzenie na jakie mamy podjechać. Często też musimy zdecydowanie wcześniej zweryfikować sobie np. przychodnię, w jakiej mamy umówioną wizytę, żeby być w stanie oszacować, czy będzie w tamtym miejscu sposobność zaparkowania. Jeżeli nie, to powinniśmy albo podjechać z innym kierowcą, albo skorzystać z komunikacji miejskiej.

Na nieszczęście całokształt pokazuje, iż sprawa z miejscami, przede wszystkim w wielkich miastach się nie polepszy. Szczególnie też, iż w licznych miejscach współwystępują zony płatnego parkowania, co rodzi ponadplanowe koszty. Warto więc pomyśleć o kupnie biletu trzydziestodniowego oraz korzystanie z tramwajów.